Ayhancan’dan Hızlı Sezon Açılışı

21 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan Güven, geçtiğimiz yıl şampiyonluğa ulaştığı Porsche Carrera Cup Fransa serisinde yeni sezonunun ilk yarışı için 21-22 Nisan tarihlerinde Fransa’nın Nogaro pistine çıktı.

Ayhancan'dan Hızlı Sezon Açılışı

Ayhancan Güven, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu desteğinde Martinetby Almeras takımı adına mücadele etti. Güven, şampiyonanın ilk ayağında ilk yarışı ikinci, ikinci yarışını ise birinci sırada tamamladı. Güven, Türkiye logoları yer alan otomobili ile Nogaro’da bayrağımızı göndere çekerek bir kez daha podyumda İstiklal marşımızı dinletmeyi başardı.

Ayhancan'dan Hızlı Sezon Açılışı

Ayhancan, 10-12 Mayıs tarihlerinde Porsche Mobil 1 Supercup ilk yarışı için Barcelona pistine çıkacak. 16 Nisan’da bu pistte yapılan sezon öncesi resmi testinde tüm rakiplerini geride bırakarak en iyi zamanın sahibi olmuştu. 1992 yılından bu yana FIA Dünya Formula 1 Şampiyonası yarışları öncesinde destek serisi olarak gerçekleştirilen şampiyona, Dünya’daki en rekabetçi tek marka serisi olmasıyla dikkat çekiyor.

Ayhancan'dan Hızlı Sezon Açılışı

Bir Cevap Yazın